85 732 95 65 zadzwoń

Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech

Przyjdź i przekonaj się osobiście jak Twój uśmiech może być piękny!

Czego nie widać gołym okiem – próchnica zęba 25

Nie widoczny gołym okiem ubytek próchnicowy w zębie 25.

Ząb w trakcie preparacji. 

Całkowicie uwidoczniony ubytek próchnicowy.

Odbudowany ząb 25.

Implant zębowy w miejsce utraconej jedynki górnej.

Wspomagamy pracę ortodontyczną. W miejsce utraconej górnej jedynki wykonana została implantacja implantu zębowego Bego Semados.

Chirurgia laserem

Chirurgia laserem stomatologicznym Fona

dentysta laser 2

Vector Paro

Vector

to innowacyjne urządzenie do scalingu zębów oraz polerowania korzeni zębów na stałe zagościło w naszej Klinice.

Terapia vectorowa – pewna, łagodna i delikatna.

Instrumenty dźwiękowe i ultradźwiękowe stosujemy w leczeniu periodontitis od lat jako alternatywę dla klasycznych instrumentów ręcznych. Jednak na skutek niewyeliminowanej wibracji, końcówki tych urządzeń poruszają się po torze eliptycznym lub zbliżonym do linii prostej, co często prowadzi do niepożądanych uszkodzeń cementu korzeniowego i tkanek miękkich.

System Vector działa bez wibracji, eliminując tym samym ból i możliwość uszkodzenia tkanek.
Terapia vectorowa konsekwentnie wprowadzana przez Dürr Dental jest sprawdzoną metodą leczenia przyzębia. Bezbolesną, bezpieczną i atraumatyczną.

Wszechstronne zastosowanie kliniczne Vectora Paro jest efektem rękojeści, Paro i Scaler. Wyposażono je we wszystkie instrumenty charakterystyczne dla danego obszaru zastosowań, dzięki czemu Vector Paro posiada wszystkie możliwe zastosowania kliniczne ultradźwięków w terapii i profilaktyce schorzeń przyzębia.

vector

Terapia vectorowa w odczuciu pacjenta:
– wysoce akceptowalny przebieg zabiegu (eliminacja bólu)
– możliwość normalnego funkcjonowania bezpośrednio po zabiegu
– hydroksyapatyt fluidu:
– biozgodność – hydroksyapatyt stanowi główny składnik budowy zęba
– bioaktywność i redukcja nadwrażliwości – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia, czyni ząb bardziej odpornym na procesy demineralizacji

Vector Fluid z hydroksyapatytem do polerowania korzeni zębów.
Hydroksyapatyt fluidu: Biozgodność – hydroksyapatyt stanowi główny składnik budowy zęba. Boaktywność i redukcja nadwrażliwości – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia, czyni ząb bardziej odpornym na procesy demineralizacji.
Vector Fluid polish: Fluid polerujący na bazie hydroksyapatytu o zapachu świeżej mięty.

Leczenie periimplantitis

Utrzymanie dobrego stanu implantu oraz równowagi czerwonej i białej wymaga regularnego usuwania biofilmu i płytki wokół jego suprakonstrukcji. Urządzenie Vector stanowi idealne rozwiązanie w przypadku periimplantitis jak i okresowej higienizacji implantu. Po zabiegu pozostaje czysta, wolna od złogów nieuszkodzona powierzchnia implantu. Nie ma konieczności zdejmowania pracy protetycznej. Elastyczna kompozytowa końcówka w kształcie sondy nie jest w stanie jej uszkodzić. Tak samo jak czarna końcówka z włókna węglowego została zaprojektowana z myślą o profilaktyce i leczeniu periimplantitis.

Nowa strona edent uruchomiona

Witamy serdecznie na nowej stronie Kliniki Edent. W tym miejscu będziemy prowadzić firmowego bloga i informować Was na bieżąco co się u nas dzieje.

Gorąco zapraszamy do regularnych odwiedzin.