85 732 95 65 zadzwoń

Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech

Przyjdź i przekonaj się osobiście jak Twój uśmiech może być piękny!

FAQ

Implanty


Co to jest implant zębowy?

Implant zębowy to uzupełnienie protetyczne, które ma wyglądać i funkcjonować jak własny ząb. Implant zębowy jest wykonany ze stopu tytanu i wyglądem przypomina śrubkę, która podczas zabiegu chirurgicznego jest umieszczana w kości szczęki lub żuchwy. Gdy implant zintegruje się z otaczającą kością zastępuje utracony korzeń zęba.

Z czego wykonany jest implant zęba?

Implanty zębowe zazwyczaj składają się z trzech części – implanty, łącznika i korony protetycznej. Sam implant wykonany jest ze stopu tytanu i umiejscawiany jest głęboko w kości – poniżej dziąsła. Łącznik przykręcany jest do implantu i na nim opiera się korona porcelanowa lub most porcelanowy, który widoczny jest w jamie ustnej.

Czym implanty zębowe różnią się od protez zębowych?

Implanty zębowe są umieszczone na stałe w jamie ustnej – nie ma możliwości ich wyjęcia. Protezy są uzupełnieniami protetycznymi ruchomymi i należy je na noc zdejmować. Czasem implanty zębowe wykorzystywane są do stabilizacji protez zębowych – szczególnie u osób bezzębnych. Implanty zębowe zabezpieczają wówczas protezę zębową całkowitą przed ślizganiem.

Dlaczego powinnam wybrać implant zębowy do uzupełnienia brakującego zęba?

Wybierając uzupełnienie brakującego zęba wykorzystując implant zębowy otrzymujesz stałą pracę protetyczną, która wygląda i funkcjonuje jak własny ząb – bez ryzyka zniszczenia lub uszkodzenia sąsiednich zębów. Dla przykładu mosty porcelanowe utrzymują się po zacementowaniu na sąsiednich zębach. Wymaga to -jednak oszlifowania – bezpowrotnego zniszczenia szkliwa i zębiny dwóch sąsiednich zębów. Implanty zębowe nie wymagają niszczenia sąsiednich zębów.

Czy implanty zębowe są trwałe?

Tak. Implanty zębowe są trwałe. Mogą funkcjonować 20 lat lub dłużej. Pacjenci z implantami zębowymi z dobrą higieną jamy ustnej i zgłaszający się na regularne wizyty kontrolne oraz czyszczenie mogą użytkować implanty zębowe nawet znacznie dłużej. Mimo, że implanty zębowe są uzupełnieniami stałymi to w razie potrzeby nasz chirurg szczękowo-twarzowy może wykonać zabieg usunięcia zintegrowanego implantu zębowego.

Czy wszczepienie implantu zębowego boli?

W naszej klinice wszyscy pacjenci podczas zabiegu wszczepiania implantu zębowego mają wykonywane znieczulenie miejscowe w celu eliminacji bólu. Jednak po zabiegu aby zmniejszyć dolegliwości bólowe każdy pacjent zostaje zaopatrzony w leki przeciw bólowe i przeciw obrzękowe.

Skąd mam wiedzieć czy implanty zębowe będą u mnie działać?

Według badań naukowych odsetek powodzeń przy zabiegach wszczepiania implantów zębowych sięga 97 procent. Musisz jednak pamiętać, że żadna procedura medyczna nie daje w 100% pewności sukcesu. Przy stosowaniu się do wszystkich zaleceń naszego chirurga ryzyko niepowodzenia jest znikome.

Czy moje ubezpieczenie pokrywa zabieg chirurgicznego wszczepienia implantu zębowego?

Część towarzystw ubezpieczeniowych może opłacać w części lub w całości zabieg wszczepienia implantu zębowego. Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe może podjąć decyzję w oparciu o przyczynę utraty zębów. Jeżeli straciłeś zęby w wyniku urazu to większość towarzystw ubezpieczeniowych pokrywa koszt zabiegów chirurgicznych wszczepienia implantów zębowych oraz wykonania na nich uzupełnień protetycznych w postaci koron lub mostów porcelanowych. Dla Twojej wygody nasza klinika przygotowuje pełną dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego w celu uzyskania refundacji leczenia implantoprotetycznego powstałego w wyniku urazu.

Czy jestem dobrym kandydatem do wszczepienia implantów zębowych?

Jedynym rozwiązaniem aby w 100% sprawdzić czy jesteś kandydatem do zabiegu wszczepienia implantu zębowego jest wizyta w naszej klinice i konsultacja u naszego chirurga szczękowo-twarzowego. Implanty zębowe można wszczepiać u pacjentów w każdym wieku ale niektóre istniejące choroby mogą być czasowym ograniczeniem. Dodatkowo stan Twojej tkanki kostnej, jej ilość i jakość może warunkować możliwość wszczepienia implantu zębowego.

Kogo powinnam odwiedzić aby wszczepić implant zębowy?

Zabieg chirurgicznego wszczepienia implantu zębowego to procedura medyczna wymagająca dużego doświadczenia i zdolności chirurgicznych, które umożliwią otrzymanie przewidywalnych wyników funkcjonalnych i estetycznych. Zamiast wybierać lekarza dentystę bez specjalizacji, który może wszczepiać implanty zębowe od czasu do czasu sugerujemy skorzystać z doświadczenia naszego chirurga szczękowo-twarzowego. Posiada on wieloletnie doświadczenie chirurgiczne oraz wszelkie uprawnienia do wykonywania zabiegów implantacji.

Czego mogę się spodziewać gdy znieczulenie po zabiegu chirurgicznego wszczepienia implantu zębowego przestanie działać?

Generalnie po zabiegu chirurgicznego wszczepienia implantu zębowego nie ma otwartej rany w jamie ustnej dzięki czemu gojenie jest szybkie i bezproblemowe. Możesz oczekiwać nieznacznego dyskomfortu, który może być ustąpić po przyjęciu niesteroidowych leków przeciw zapalnych jak np. ibubrofen lub innych leków przeciw bólowych o podobnej sile działania.

Ile czasu zajmuje chirurgiczne wszczepienie implantu zębowego?

Czas zabiegu zależy od liczby i lokalizacji implantów zębowych, proste nieskomplikowane przypadki wszczepienia implantu zębowego zazwyczaj zajmują około 20 – 30 minut.

Co powinienem jeść po zabiegu chirurgicznego wszczepienia implantu zębowego?

Generalnie należy unikać nagryzania jakichkolwiek pokarmów po stronie gdzie zostały wszczepione implanty zębowe. Należy jeść miękkie, letnie i wysokobiałkowe i wilgotne posiłki. Należy unikać jedzenia gorących, suchych i twardych produktów. Twój chirurg szczękowo-twarzowy szczegółowo wyjaśni Ci wszystkie specjalne dla Twojego przypadku zalecenia aby gojenie wszczepionych implantów zębowych przebiegało bez powikłań.

Ile czasu zajmuje integracja implantu z kością i wykonanie korony lub mostu porcelanowego opartych na implancie zębowym?

Cały proces zazwyczaj zajmuje od 3 do 6, a czasem więcej miesięcy. Zależy to od Twojego planu leczenia. Są dwa okresy. Pierwszy okres to czas integracji implantu z kością i może on trwać od 3 do 6 miesięcy. Okres drugi to czas wykonania na wykonanie korony porcelanowej przez technika w laboratorium protetycznym i trwa to od 1 od 3 tygodni. Po wykonaniu korony porcelanowej przez technika jest ona mocowana przez lekarza na łączniku przykręconym do implantu zębowego. Odbywa się to na ostatniej wizycie.

Ile czasu mogę użytkować implant zębowy?

Raz prawidłowo wgojony implant zębowy w tkankę kostną i obciążony może Ci służyć przez wiele lat, jeśli będziesz o niego dbał prawidłowo. Wiele implantów służy do tej pory już ponad 40 lat.

Czy moje ciało może odrzucić wszczepiony chirurgicznie implant zębowy? A jeśli tak się stanie to co wtedy?

Odrzucenie wszczepionego implantu zębowego z powodu alergii na stop tytany jest skrajnie rzadkie ale możliwe. Doniesienia w publikacjach naukowych opisały do dnia dzisiejszego kilka takich przypadków na całym świecie. Wyjątkowo implant zębowy może nie zintegrować się z tkanką kostną pacjenta za pierwszym razem z powodu powstania tkanki włóknistej wokół implantu zębowego zamiast tkanki kostnej. Innym powodem braku integracji jest powstanie stanu zapalnego podczas okresu gojenia. W obu przypadkach w prosty sposób należy implant usunąć, a tkance kostnej i dziąsłu pozwolić naturalnie się wygoić. Po okresie gojenia chirurg może wszczepić inny nowy implant zębowy, który zintegruje się z kością prawidłowo.

Czy implanty zębowe są drogie?

Do oceny kosztów należy podejść obiektywnie. Dla przykładu koszt wszczepienia implantu zębowego będzie nieznacznie droższy od stałej pracy protetycznej w postaci mostu porcelanowego z podbudową cerkonową.

Opinie naszych pacjentów

Kasia, Białystok

24.04.2016
Chciałam podzielić się swoją opinią o tym gabinecie, ponieważ pan doktor bardzo mi pomógł kiedy inni specjaliści rozkładali ręce. Już miałam umówioną inną wizytę w celu wyrwania zęba, którego "rzekomo" nie dało się uratować. Pan...

Agnieszka, Białystok

14.09.2015
Jestem wierną pacjentką. Nie znam lekarzy z lepszym podejściem do pacjenta! Każdemu pacjentowi poświęcają odpowiednią ilość czasu, robią dokładne badania na miejscu, posiadają bardzo nowoczesny sprzęt. Rok temu leczyłam w gabinecie kanałowo “szóstkę” i po...

Zofia, Białystok

05.09.2015
Jako matka, która sama nie miała dobrych doświadczeń ze stomatologami, chciałam żeby moje dziecko nie zraziło się od początku swojej przygody z leczeniem zębów, ponieważ wiem jaki strach potem towarzyszy każdej wizycie. Pan doktor okazał...

Ania, Białystok

23.08.2015
Po długich poszukiwaniach w końcu trafiłam na prawdziwego profesjonalistę. Do tej pory wizyty u stomatologa były dla mnie prawdziwą traumą, jednak pan doktor ma świetne podejście do pacjenta. Cierpliwe tłumaczy krok po kroku proces leczenia....