85 732 95 65 zadzwoń

Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech

Przyjdź i przekonaj się osobiście jak Twój uśmiech może być piękny!

FAQ

Periodontologia


Jakie są ostrzegawcze objawy chorób przyzębia?

Głównymi objawami są obrzęk i zaczerwienienie dziąseł, krwawienie podczas szczotkowania zębów, osłonięte korzenie zębów, rozchwianie zębów, nieprzyjemny zapach z jamy ustnej. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek z powyższych objawów skontaktuj się ze swoim lekarzem dentystą w celu postawienia prawidłowego rozpoznania i właściwego leczenia.

Czy istnieje związek pomiędzy paleniem tytoniu a chorobami przyzębia?

Tak, palacze tytoniu są bardziej podatni na choroby przyzębia i ciężej je przechodzą. Gojenie po różnych formach leczenia przyzębia może zająć więcej czasu. Palenie tytoniu jest związane z większą liczbą chorób jamy ustnej. Pacjent może mieć słabszy układ immunologiczny (zdolność do zwalczania zakażenia), częściej występują też zwężenia naczyń krwionośnych tkanki dziąseł wokół zębów, zwiększone ryzyko pewnych typów raka jamy ustnej i nieprzyjemny zapach. Średnio palacze cierpią na choroby przyzębia cztery raz częściej niż osoby, które nigdy nie paliły. Dobrą wiadomością jest to, że badania sugerują, że rzucenie palenia może odwrócić wiele niekorzystnych zagrożeń spowodowanych użyciem wyrobów tytoniowych.

Pokazuję za dużo dziąseł gdy się uśmiecham. Co mogę z tym zrobić?

Istnieje kilka potencjalnych przyczyn nadmiaru tkanki dziąsłowej. Ta sytuacja może być spowodowana przez niektóre leki, genetykę, zużycie zębów, położenie zębów w szczęce lub specyficzny wzrost kości szczęki. Sytuacja może być spotęgowana przez złą higienę jamy ustnej. Ważne jest to, że periodontologia pozwala określić przyczynę, aby wybrać odpowiednie leczenie, które może obejmować usunięcie małych powierzchni nadmiaru tkanki dziąseł i przekształcenia linii uśmiechu. Ponieważ wyniki są od razu widoczne, pacjenci często są zaskoczeni jak bardzo ich uśmiech się poprawił.

Cierpię na recesję dziąsła wokół zęba. Czy można coś zrobić aby rozwiązać ten problem?

Istnieje wiele przyczyn utraty tkanki dziąsła i wynikającej z tego ekspozycji korzeni.Najczęstszymi przyczynami jest zbyt mocne szczotkowanie zębów i choroby dziąseł.Pierwszym krokiem w leczeniu recesji jest usunięcie przyczyny. Dla pacjentów ze zdrowymi dziąsłami i dobrze ukorzenionymi zębami polecane są przeszczepy dziąseł dla pokrycia odsłoniętych powierzchni korzenia. Dla osób z chorobą dziąseł pokrycie korzeni w ten sposób będzie mniej przewidywalne w skutkach. Przeszczep dziąsła polega na zastosowaniu własnej tkanki z innego miejsca dawczego w jamie ustnej lub dostępnych na rynku innych materiałów. Przy przeszczepie tkanka jest przyszywana w miejscu recesji. Przy obecnej technice dyskomfort odczuwany po leczeniu jest minimalny, a przeszczepione tkanki wgajają (wpasowują) się w nasze własne.

Czy jestem dobrym kandydatem do wstawienia implantów stomatologicznych?

Idealny kandydat do umieszczenia implantów stomatologicznych powinien odznaczać się dobrym stanem zdrowia i mieć zdrowe dziąsła z odpowiednią ilością kości szczęki lub żuchwy w celu utrzymania implantu. Jeśli ilość jest niedostateczna może być konieczny przeszczep tkanek. Implanty są jedną z opcji, aby zastąpić brakujące zęby. Dentysta i periodontolog mogą współpracować z Tobą w celu ustalenia, czy jesteś kandydatem do implantów stomatologicznych i pomóc w podjęciu decyzji co jest najlepszym rozwiązaniem w celu zastąpienia brakujących zębów.

Jak wygląda pierwsza wizyta u periodontologa?

Przy pierwszej wizycie Twój periodontolog zapyta o twoją historię medyczną i dentystyczną, a także o uczulenia na leki. Zbada twoje dziąsła i głębokość kieszonek dziąsłowych każdego zęba przy użyciu małych przyrządów pomiarowych. Sprawdzi przestrzeń między zębami, a dziąsłami, zwracając szczególną uwagę na wszelkie krwawienia. Sprawdzi również czy nie ma jakiejkolwiek recesji dziąseł i rozchwianych zębów. Powinien wykonać też zdjęcia rentgenowskie, aby sprawdzić czy nie ma zaniku kości wokół zębów. Następnie omówi z Tobą wyniki i wskaże zalecenia terapeutyczne.

Opinie naszych pacjentów

Natalia

16.10.2018
Polecam Pan Wojciech jest bardzo dokładny i staranny uratował mi zęba który miał być podobno już do wyrwania!

Wojtek, Białystok

29.08.2018
Mam bardzo miłe doświadczenia związane z tym gabinetem. Lekarze stomatolodzy tam pracujący są prawdziwymi profesjonalistami. Nie naciągają na dodatkowe zabiegi, przed leczeniem pan doktor zawsze omawia ze mną wszystkie dostępne opcje, przedstawiając koszty, co pozwala...

Paweł, Białystok

17.09.2015
Jestem bardzo wymagającym pacjentem i od dwóch lat szukałem dobrego specjalisty w swoim fachu. Mając porównanie z innymi gabinetami w Białymstoku, ten zaskoczył mnie na duży plus. Widać duże inwestycje w sprzęt, który nie jest...

Agnieszka, Białystok

14.09.2015
Jestem wierną pacjentką. Nie znam lekarzy z lepszym podejściem do pacjenta! Każdemu pacjentowi poświęcają odpowiednią ilość czasu, robią dokładne badania na miejscu, posiadają bardzo nowoczesny sprzęt. Rok temu leczyłam w gabinecie kanałowo “szóstkę” i po...