85 732 95 65 zadzwoń

Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech

Przyjdź i przekonaj się osobiście jak Twój uśmiech może być piękny!

FAQ

Protetyka


W jaki sposób można dbać o zęby między przeglądami stomatologicznymi?

Zawsze należy pamiętać, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, i używać nici dentystycznej co najmniej raz dziennie! Należy używać pasty do zębów zawierającej fluor i poprosić swojego dentystę, jeśli masz taką potrzebę o płukanki z fluorem. To pomoże zapobiegać próchnicy. Unikaj żywności z dużą ilością cukru (co zwiększa ilość bakterii, które namnażają się w jamie ustnej i powodują powstanie kamienia nazębnego oraz ewentualnych ubytków) i tytoniu (który może odbarwić zęby, spowodować choroby dziąseł, a ostatecznie doprowadzić do raka jamy ustnej). Nie bój się czyszczenia języka! Przez szczotkowanie języka, można usunąć resztki jedzenia i zmniejszyć ilość bakterii powodujących kamień nazębny. Szczotkowanie języka pomaga utrzymać świeży oddech. Pamiętaj, aby zaplanować swoje rutynowe kontrole. Zalecane jest, aby odwiedzić dentystę raz na pół roku.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze dentysty?

Wybór dentysty odpowiedniego dla Ciebie i Twojej rodziny jest ważny. Podczas pierwszej wizyty, powinieneś być w stanie określić, czy lekarz jest właśnie dla Ciebie. Podczas spotkania, należy rozważyć następujące kwestie: – Czy harmonogram wizyt jest odpowiedni? – Czy gabinet jest stosunkowo blisko? – Czy gabinet wydaje się być czysty i uporządkowany? – Czy Twój stomatolog wykonuje zdjęcia rtg? – Czy dentysta potrafi wyjaśnić techniki dbania o zdrowie jamy ustnej?

Dlaczego okresowe wizyty u dentysty są takie ważne?

Regularne wizyty u dentysty pomogą nie tylko utrzymać zdrowe zęby i jamę ustną, ale również resztę ciała w zdrowiu. Opieka stomatologiczna jest bardzo ważna, ponieważ pomaga zapobiegać próchnicy zębów, chroni przed chorobami przyzębia (dziąsła), które mogą prowadzić do utraty zębów i zaniku kości, zapobiega nieświeżemu oddechowi. Szczotkowanie, nitkowanie i wizyty u dentysty pomogą zmniejszyć ilość szkodliwych bakterii powodujących nieprzyjemny oddech, daje bardziej atrakcyjny uśmiech i zwiększa pewność siebie, pomaga utrzymać zęby białe, uniemożliwiając żywności, napojom i tytoniowi przebarwianie ich, wzmacnia zęby, dzięki czemu można cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem do końca życia!

Kto to jest dentysta?

Dentysta jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem problemom zdrowotnym w jamie ustnej. Twój dentysta posiada ukończone 5 letnie studia magisterskie, a stomatolog specjalista dodatkowo 4 – 6 letnie szkolenie specjalizacyjne w wybranej dziedzinie stomatologii np. protetyka czy chirurgia.

Czym jest stomatologia?

Stomatologia jest dyscypliną medycyny zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką stanów zapalnych, zaburzeń i chorób zębów, dziąseł, jamy ustnej i kości szczęki i żuchwy. Stomatologia niezbędna jest dla utrzymania pełnego zdrowia jamy ustnej, a także ma istotny wpływ na zdrowie całego organizmu.

Kim jest lekarz stomatolog specjalista protetyk?

Protetyk jest dentystą, który specjalizuje się w wykonaniu estetycznych uzupełnieniach i wymianach uszkodzonych lub brakujących zębów. Są specjalistami, którzy oprócz wykształcenia stomatologicznego odbyli 4 letnią specjalizację, aby zdobyć doświadczenie jak prowadzić kompleksowe leczenie protetyczne. Leczenie to odnosi się do rekonstrukcji zębów takich jak: korony, mosty, protezy, licówki oraz implanty zębowe w celu przywrócenia zarówno funkcji zębów, jak i estetycznego uśmiechu. Protetyk jest dentystą, który specjalizuje się w protetyce, implantach zębowych, stomatologii estetycznej i rekonstrukcyjnej.

Co to jest korona?

Korona jest odbudową, która obejmuje całą widoczną w jamie ustnej część zęba. Korony mogą być umieszczane na naturalnym zębie lub na implancie zębowym. Porcelanowa korona jest biała i można dopasować jej odcień do swoich naturalnych zębów. Trwałość korony może zmieniać się w zależności od pacjenta. Korony zwykle wymienia się ze względu na złamanie lub ubytki próchnicowe tworzące się w miejscu połączenia korony z zębem. Przy odpowiedniej diecie, szczotkowaniu i nitkowaniu korony mogą przetrwać 8 - 12 lat lub dłużej.

Jeśli nie mam własnych zębów, a użytkuję protezy czy muszę odwiedzać lekarza protetyka?

Tak. Po usunięciu zębów kość, w której znajdowały się zęby może podczas gojenia zanikać. Proteza będzie pasować przez jakiś czas, ale w miarę upływu czasu może stać się luźna. To może być problematyczne, ponieważ proteza może obcierać i drażnić tkanki miękkie, na których spoczywa. Z powodu złego dopasowania może pojawić się zapalenie i ból. Zaleca się, aby konsultować się z lekarzem protetykiem co 3 – 6 miesięcy w pierwszym roku użytkowania protezy, a następnie co roku. Protetyk sprawdzi na takiej wizycie zwarcie i dopasowanie, więc nawet jeśli nosisz protezy należy rutynowo odwiedzić lekarza na badania kontrolne.

Dlaczego czasem należy wykonać koronę porcelanową?

Vestibulum dapibus eget felis at aliquam. Ut eu elementum enim. Donec eget turpis lobortis, cursus sem nec, blandit libero. Praesent quis elit mattis, laoreet mi nec, ultrices lectus. Suspendisse potenti. Curabitur dapibus metus nisl, non mattis turpis volutpat ac. Mauris efficitur, felis in interdum vestibulum, sapien purus mattis risus, quis facilisis est tellus eu enim. Aenean condimentum fringilla tempor. Praesent sed arcu a mi eleifend bibendum id vitae ante. Cras vehicula, risus in interdum lobortis, justo mauris tristique quam, in viverra elit risus ac massa. Quisque venenatis risus a lacus luctus, vel bibendum metus aliquet. Phasellus laoreet ante dolor, id ultricies libero aliquam quis.

Opinie naszych pacjentów

Krzysztof

16.10.2018
Gorąco polecam usługi w gabinecie edent jest to jedyny dentysta ktorego poznalem który używa mikroskopu przy zakładaniu plomby czy też czyszczenie kamienia nazebnego dzięki czemu mam 100% pewność że plomba jest szczelna a kamień zostal...

Natalia

16.10.2018
Polecam Pan Wojciech jest bardzo dokładny i staranny uratował mi zęba który miał być podobno już do wyrwania!

Kasia, Białystok

24.04.2016
Chciałam podzielić się swoją opinią o tym gabinecie, ponieważ pan doktor bardzo mi pomógł kiedy inni specjaliści rozkładali ręce. Już miałam umówioną inną wizytę w celu wyrwania zęba, którego "rzekomo" nie dało się uratować. Pan...

Agnieszka, Białystok

14.09.2015
Jestem wierną pacjentką. Nie znam lekarzy z lepszym podejściem do pacjenta! Każdemu pacjentowi poświęcają odpowiednią ilość czasu, robią dokładne badania na miejscu, posiadają bardzo nowoczesny sprzęt. Rok temu leczyłam w gabinecie kanałowo “szóstkę” i po...