85 732 95 65 zadzwoń

Zdrowy uśmiech to piękny uśmiech

Przyjdź i przekonaj się osobiście jak Twój uśmiech może być piękny!

Poznaj

Nasze usługi


leczenie-kanalowe

Endodoncja

Leczenie kanałowe
jest jednym z najczęściej wykonywanych procedur stomatologicznych. Każdego roku wykonuje się ich w Polsce ponad 3 miliony. Ten zabieg może pomóc Ci zachować naturalne zęby i uchronić Cię przed bardziej kosztownym leczeniem protetycznym z wykorzystaniem mostów lub leczeniem implantologicznym z wykorzystaniem implantów zębowych.

W centrum Twojego zęba znajduje się miazga zęba. Miazga zbudowana jest z naczyń krwionośnych, nerwów, tkanki łącznej, kształtuje ona rozwój zęba w dzieciństwie. Po zakończeniu rozwoju korzenia zęba funkcja miazgi jest minimalna. Pozwala to na leczenie kanałowe nawet w przypadku urazu. Zapalenie miazgi i infekcja miazgi może być spowodowane urazem zęba, głęboką próchnicą, kilkukrotnymi zabiegami takimi jak leczenie zachowawcze – wypełnienia zębów lub po wykonaniu uzupełnień protetycznych takich jak korona porcelanowa. Objawami zapalenia miazgi są ból w okolicy zęba, zwiększona wrażliwość na temperaturę, ból dziąsła lub ból podczas zagryzania. Czasami miazga zęba może obumrzeć bezobjawowo i wyłącznie dentysta może to zdiagnozować podczas badania kontrolnego.

 

Technika leczenia kanałowego

Jeśli zaobserwowałeś u siebie powyższe objawy wówczas Twój dentysta w większości przypadków zaproponuje Ci nie chirurgicznie leczenie chorej miazgi zęba.

Stomatolog usuwa z komory i kanału zęba chorą miazgę. Kanał zęba jest dezynfekowany i wypełniany. Leczenie kanałowe zazwyczaj wymaga znieczulenia miejscowego i może być zakończone na jednej wizycie lub może wymagać większej liczby wizyt w zależności od zęba. Powodzenie leczenia kanałowego możliwe jest w około 90% przypadków. Jeśli Twój ząb nie kwalifikuje się do leczenia kanałowego lub szansa jego powodzenia jest mało prawdopodobna wówczas zostaniesz o tym poinformowany podczas konsultacji lub podczas pojawienia się komplikacji w trakcie leczenia kanałowego. Najczęściej bezpośrednio po leczeniu kanałowym możesz wrócić do swojej codziennej aktywności.

 

Leczenie kanałowe FAQ

Co należy wykonać po zakończeniu leczenia kanałowego?

Kiedy leczenie kanałowe zostanie zakończone należy wykonać zachowawczą odbudowę zęba lub protetyczną odbudowę zęba. Twój stomatolog zaproponuje Ci taki rodzaj odbudowy zniszczonego zęba aby zabezpieczyć ząb po leczeniu kanałowym. Pacjenci po wykonanym leczeniu kanałowym czasem mogą doświadczyć powikłań. Jeśli jakikolwiek problem się pojawi zespół lekarzy naszej Kliniki postara się Ci pomóc. W celu ochrony zęba po wykonanym leczeniu kanałowym przed rozwojem próchnicy należy zachować bardzo staranną higienę jamy ustnej.

 

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Koszty leczenia kanałowego w dużej mierze zależą od stanu zniszczenia zęba oraz który ząb wymaga leczenia kanałowego. Generalnie leczenie kanałowe jest znacznie tańsze od uzupełnienia usuniętego zęba za pomocą mostów protetycznych lub implantu zębowego z koroną porcelanową.

 

 


Opinie naszych pacjentów

Kasia, Białystok

24.09.2015
Chciałam podzielić się swoją opinią o tym gabinecie, ponieważ pan doktor bardzo mi pomógł kiedy inni specjaliści rozkładali ręce. Już miałam umówioną inną wizytę w celu wyrwania zęba, którego "rzekomo" nie dało się uratować. Pan...

Agnieszka, Białystok

14.09.2015
Jestem wierną pacjentką. Nie znam lekarzy z lepszym podejściem do pacjenta! Każdemu pacjentowi poświęcają odpowiednią ilość czasu, robią dokładne badania na miejscu, posiadają bardzo nowoczesny sprzęt. Rok temu leczyłam w gabinecie kanałowo “szóstkę” i po...

Joanna, Białystok

11.09.2015
Szczerze polecam ten gabinet. Nie tylko ze względu na świetne wyposażenie (zdjęcia RTG na miejscu, profesjonalny sprzęt), ale także kompetentnych stomatologów, którzy swoją pracę wykonują bez zarzuty, a do tego w miłej atmosferze. Ogromną uwagę...

Tomasz, Białystok

01.09.2015
Na wizytę w tym gabinecie zdecydowałem się z polecenia znajomego, który od lat jest wiernym i zadowolonym klientem. Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem zmiany swojego stomatologa i muszę przyznać, że to był strzał...