Podniesienie dna zatoki szczękowej

sinus lift

Edent - Stomatolog Białystok

Należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

Może pojawić się tymczasowe krwawienie z nosa.

Może wystąpić kilkudniowe przekrwienie zatok.

Nie wydmuchuj nosa w ciągu jednego tygodnia po zabiegu. Działania te uniemożliwią:

prawidłowe gojenie.

Jeśli musisz kichnąć nie zatykaj nosa, zrób to z otwartymi ustami.

Jeśli przepisane są leki, takie jak leki obkurczające błonę śluzową lub antybiotyki, przyjmuj je zgodnie z zaleceniami.

Dodatkowe informacje dotyczące podniesienia dna zatoki szczękowej

Leki:

Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich instrukcji i środków ostrożności dotyczących leków. Unikaj aspiryny, alkoholu i palenia tytoniu. Wszystko to może opóźnić gojenie, poza tym alkohol i kwas acetylosalicylowy mogą być szkodliwe po zmieszaniu z lekami przeciwbólowymi na receptę.

Rekonwalescencja:

Do końca dnia po zabiegu należy spokojnie odpoczywać z głową na podwyższeniu.

Tak szybko, jak to możliwe, należy zacząć przykładać okłady z lodu z częstotliwością 20 minut z i 20 minut bez okładu, przez pierwsze sześć godzin po zabiegu. Wilgotny i ciepły ręcznik może być stosowany w dzień po zabiegu dla większego komfortu. W pierwszym tygodniu staraj się nie dotykać tkanek w miejscu zabiegu. Może to zagrozić powodzeniu przeszczepu. Nie należy naciągać swoich warg, aby zobaczyć miejsca przeszczepu.

Higiena jamy ustnej:

Nie należy szczotkować zębów, używać nici dentystycznej, pluć, ani ssać przez słomkę do 24 godzin po zabiegu. Delikatne płukania jamy istnej można rozpocząć około 24 godzin po zabiegu stosując przepisane przez lekarza płukanki np. Eludril. Nie należy używać żadnych innych płukanek jamy ustnej lub słonej wody, ponieważ będą one podrażniać podniebienie i opóźniać gojenie. Nie należy płukać ust bardzo intensywnie przez dwa dni. Zacząć szczotkować nie chirurgiczne obszary dzień po operacji, pamiętając, aby bardzo delikatnie płukać jamę ustną. Możesz zacząć myć obszar operacyjny w dwa dni po zabiegu. Zanim to zrobisz zmocz swoją szczoteczkę pod gorącą wodą, aby zmiękczyć włosie. Możesz również delikatnie używać nici dentystycznej.